Untitled Document

SIKÇA SORULAN SORULAR

1. Zirve nedir? Diğer uluslararası zirvelerden farkı nedir?
8 – 9  Kasım 2012’de  üçüncüsü gerçekleştirilecek olan Uluslararası Kadın Girişimcilik ve Liderlik Zirvesi (KGL Zirvesi) Türkiye’de bu alanda yapılan en kapsamlı ve en büyük etkinliktir. Uzun bir hazırlık sürecine dayanan KGL Zirvesi; Amerika, Avrupa, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’dan gelecek konuşmacıları ve katılımcılarıyla, küresel iş dünyasındaki gelişmeler ve de girişimcilik ve liderlik konularında katılımcıların ufkunu genişletmeyi amaçlamaktadır.

Küresel, bölgesel ve ulusal politikacıların, karar alıcıların, iş dünyasının, sivil toplum kuruluşları liderlerinin, akademisyenlerin, uzmanların biraraya geleceği zirvede, kadın girişimciliği ve liderliği konusunda birçok farklı görüşe yer verilerek, katılımcıların bu konuların farklı boyutlarını keşfetmeleri, katılımcı olmaları ve girişimci olmak için cesaretlendirilmeleri hedeflenmektedir.

Bu sene üçüncüsü  gerçekleştirelecek olan KGL Zirvesi, genişletilecek ve yenilenecek olan içeriğiyle ve değişen konuşmacı listesiyle KAGİDER önderliğinde gelecek senelerde de devam edecektir. Bu sayede gelenekselleşecek olan zirve, kadın girişimciliği ve liderliği konusunda uluslararası bir marka ve platform halini alacaktır.

2. Zirveye herkes katılabilir mi? Zirve’ye kimler, neden katılmalı?
Zirve, günümüzde kadın girişimciliği ve liderliğinin geldiği noktayı merak eden, yeni gelişmelerden ve tartışmalardan haberdar olmak isteyen, bu konularda uluslararası platformda yapılan tartışmalara katılmak isteyen ve uluslararası bağlantılar kurmayı hedefleyen kişiler için mükemmel bir fırsat sunmaktadır.

3. Zirveye nasıl katılabilirim, nereden kayıt olabilirim?
Zirveye katılmak için web sayfasında yer alan kayıt formunu doldurmanız gerekmektedir.

Avrupa’dan katılım için:
KAGİDER Brüksel İrtibat Noktası: Tel: +32 2 736 4047, E-posta: aslihan.tekin@kagider.org 

ABD, Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Asya’dan katılım için:
KGL Zirve Sekreteryası: Tel: +90 212 266 82 61, E-posta: ofis@kagider.org

4. Zirvede bildiri sunabilir miyim? Oturum önerisi yapabilir miyim?
Kasım 2012’ de gerçekleşecek olan KGL Zirvesinin programı içeriği tamamlanmıştır. Bu nedenle 2012 Zirvesi için sunulacak önerilerin bu seneki program üzerinde bir etkisi olamayacaktır. Oturum önerilerinizin ve bildirilerinizin gelecek seneki program içeriğinde katkı sağlamasını isterseniz 4. Uluslararası Kadın Girişimcilik ve Liderlik Zirvesi için bildiri özetlerinizi ofis@kagider.org adresinden KAGİDER yetkilileriyle paylaşabilirsiniz.

5. Zirveye katılım ücreti ne kadar? Talep edilen ücret neleri kapsamaktadır?

KGL Zirvesine kaydolmak için konaklama, program öncesi veya sonrası turistik etkinliklerin yanı sıra on-line ödeme olanaklarını içeren kayıt formunu doldurunuz. Bu forma, zirve websayfasının Kayıt bölümünden ulaşabilirsiniz.

Zirve Kayıt Ücreti: 350 $
Kagider Üye Kayıt: 200 $
STK Temsilcisi Kayıt: 200 $
Akademisyen Kayıt: 200 $
Öğrenci Kayıt: 100 $

Dileyenler ayrıca zirve günlerinde İstanbul  Kongre Merkezi’nde kurulacak olan kayıt masasından da kayıt yaptırabilirler.
Zirveye katılan akademisyenler, öğrenci grupları ve yurtdışı ve yurtiçinden gelecek gruplar için indirim uygulanacaktır.

Zirve katılım ücretleri; 2 günlük Zirve katılım, öğle yemekleri ve zirve basılı materyallerini kapsamaktadır ve Dolar cinsinden belirtilmiştir. Bunların dışında konaklama ve turistik gezi ücretleri için websitesinde Otel Rezervasyon, İstanbul Turları ve Türkiye Turları bölümünde yer alan başlıklardan bilgi edinilebilir.

6. Zirveye katılanlara maddi destek sağlanıyor mu?
Hayır. Zirve katılımcılarına herhangi bir maddi destek öngörülmemektedir. Ancak yukarıda belirtildiği üzere gruplara özel indirim uygulanacaktır.

7. Zirve haftası boyunca neler yapılacak? Program nedir?
Detaylı programa ulaşmak için zirve web sitesinin Program bölümünden yararlanabilirsiniz.

8. Kiminle iletişime geçmeliyim?
Zirve hakkında her türlü bilgi için KGL Zirvesi Sekreteryası ile irtibata geçebilirsiniz: ofis@kagider.org, +90 212 266 82 61

9. Ulusal ve uluslararası STK’lar zirveye davet edilecekler mi?
Konuyla ilgilenen çeşitli sivil toplum kuruluşları zirveye davet edilmiştir. Konuyla ilgili birçok farklı görüşün varolmasının  katılımcılara fayda sağlayacağı ve oturuma renk katacağı düşünüldüğünden farklı sivil toplum kuruluşlarının katılımına önem verilmektedir. Zirveye katılmasının önemli olduğunu düşündüğünüz STK’lar varsa lütfen bizimle irtibata geçiniz: ofis@kagider.org,

10. "İkili İş Görüşmeleri (B2B)" nedir?
İkili İş Görüşmeleri (B2B), zirve katılımcılarının bire bir veya küçük gruplar halinde bir araya gelmeleri ve iş hayatlarında kendilerine faydası olacak kişilerle ilişki kurmaları için KAGİDER tarafından oluşturulacak olan bir platformdur.

11. Zirveye katılamamam durumunda, paneller hakkındaki bilgiye nasıl ulaşabilirim?
Zirvede yapılacak olan konuşmaların özetleri ilerleyen günlerde websitesinde paylaşıma açılacaktır. Ayrıca, zirvede sunulacak olan makalelerin zirve sonrası kitapçık haline getirilmesi planlanmaktadır.
Konuşma özetlerine ulaşmak ve konuşmacılar hakkında bilgi edinmek için zirve websitesinin Program bölümünden yararlanabilirsiniz.

 
LookUs
& OnlineMakale